Obóz Ustka - podsumownie

Drodzy Rodzice i Zawodnicy

Wracamy z I obozu piłkarskiego drużyny Ks Ursus 2008b ,w związku z tym nadszedł czas podsumowań.

Przez cały wyjazd drużyna trenowała 2 razy dziennie na bardzo dobrze przygotowanych boiskach naturalnych OSIR USTKA. Przerwy pomiędzy treningami wykorzystywaliśmy przede wszystkim na regeneracje. Nie brakowało spacerów na plaże, gdzie na wyznaczonym kąpielisku pod opieką trenerów i ratowników dzieci mogły wchodzić do wody.

Podczas obozu piłkarskiego rozegraliśmy 2 sparingi.

Pierwszy mecz kontrolny Ks Ursus 2008b rozgrywał w piątek o g 16.30z Jantarem Ustka (rocznik 2007/2008)pomimo fizycznej przewagi rywali wygraliśmy w stosunku 4:3. To co chcę podkreślić to nie wynik końcowy tylko gra sama piłką, wielkie zaangażowanie i współpraca całej drużyny na boisku . Za to wielkie wielkie BRAWA. W tym meczu zmiany następowały całymi zespołami 4 osobowymi wszyscy grali równą liczbę minut.

Drugi mecz rozgrywany w sobotę g 9.00 z KS Trojan Lądek Zdrój i tu ciekawostka. Umówiliśmy się na sparing z rocznikiem 2008 a w rzeczywistości grali chłopcy 2007 i 2006 tylko 2-3 zawodników/zawodniczek było z rocznika 2008. Odzwierciedleniem tego jest oczywiście wynik 5:9, ale ponownie wrócę do tego co mnie najbardziej cieszy,drużyna nie przestraszyła się rywala, po stracie bramki nie poddawali się tylko starali się cały czas wymieniać podania walczyć i strzelać bramki. Podczas tego spotkania zmiany następowały pojedynczo tak jak w lidze, celowo często zmienialiśmy składy, tak by zawodnicymogli się jak najbardziej zintegrować. Bardzo istotny był aspekt gry zawodnika na różnych pozycjach, tak aby można było dokonać oceny gry w ataku i obronie.

Dodatkowo w piątek 26.08 zorganizowałem turniej tenisa stołowego dla całej drużyny Ks Ursus 2008b. Okazało się, że niektóre osoby pierwszy raz trzymały rakietkę w dłoni co nie przeszkadzało im świetnie się bawić. Wieczorem chłopcy nie mogli doczekać się ogniska połączonego z piłka plażową.